КЗ "ЦЕНТР ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ"
РОКИТНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Меню сайту
Фінансовий звіт
http://centrydyt.at.ua/publ/ finzvit/finzvit/2-1-0-1
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 11
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Серпень » 11 » Про підсумки участі позашкільного навчального закладу КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» з науково-технічного напрямку
09:56
Про підсумки участі позашкільного навчального закладу КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» з науково-технічного напрямку

    Науково-технічна творчість учнівської молоді являється одним із напрямків позашкільної освіти, яка відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвитку та соціалізації особистості у вільний час. Це друга школа, яка замінює дітям вулицю на місце професійного розвитку талантів та обдарувань, де формується творча особистість дитини та виробляються особистісні і допрофесійні якості.

Основними напрямами діяльності КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості»у 2015/2016 н.р. були:

• організація гурткової роботи із початково-технічного, художньо-технічного напрямків;

• проведення районних масових заходів з технічної творчості;

• підготовка вихованців технічних гуртків до участі у обласних конкурсах, змаганнях, виставках;

• надання методичної допомоги районним загальноосвітнім навчальним закладам в організації роботи за науково-технічним напрямом позашкільної освіти.

Протягом 2015/2016 н. р. педагогічний колектив, керуючись основними нормативними документами про позашкільну освіту працював над методичною проблемою: «Розвиток творчих компетентностей вихованців гуртків в умовах позашкільного закладу».

Перед колективом закладу на початку року були поставлені такі основні цілі та завдання:

1. Поліпшити якість навчально-виховного процесу через підвищення професійного рівня педагогів шляхом самоосвіти та інших форм науково-методичної роботи.

2. Упроваджувати у навчально-виховний процес інноваційні форми, методи та технології.

3. Створити сприятливі умови щодо забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, поповнення дидактичного, демонстраційного матеріалу та ін..

4. Забезпечити дітям та молоді рівний доступ до якісної позашкільної освіти.

5. Активізувати співпрацю з батьками вихованців гуртків.

Станом на 29 вересня 2015 року в КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» працювали 33 гуртки, в яких навчалося 495 учнів.

Позашкільна освіта в навчальних закладах району здійснюється за 6-ма напрямками роботи. Традиційно найбільша кількість дітей зайнята у гуртках художньо-естетичного напряму та науково-технічного напряму. Діють також гуртки еколого-натуралістичного, соціально-реабілітаційного, гуманітарного -, дослідницько-експериментального напрямів.

Гурткові заняття проводились, як безпосередньо на базі КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості», так і на базі навчальних закладів Рокитнівського району.

З вихованцями гуртків працювали 13 педагогічних працівників. Із них 9 з вищою освітою.

Критерієм оцінювання рівня підготовки гуртківців, рівня майстерності керівників гуртків являється результат участі вихованців у змаганнях, конкурсах, виставках та інших масових заходах з науково-технічної творчості районного, обласного та  Всеукраїнського рівнів.

За 2015/2016 н.р. КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» було проведено 14 районних масових заходів з науково-технічної творчості. З переможців районних заходів формувалися команди, які представляли район на обласному рівні.

Педагогічний колектив закладу  працював  над удосконаленням системи роботи із здібними та обдарованими дітьми. Упродовж  року  керівники гуртків   поглиблювали співпрацю  з педагогами  загальноосвітніх навчальних закладів в плані залучення до роботи в гуртках здібних та обдарованих дітей, підтримували контакти з батьками обдарованих вихованців, залучали їх до вирішення  питань покращення матеріально-технічної бази гуртків, консультували з питань розвитку  творчого потенціалу їх дітей.  Створюючи умови для надання можливості обдарованим вихованцям реалізувати власні творчі здібності, педагоги  забезпечили їх участь  у районних, обласних та всеукраїнських  масових заходах.

На сайті  відділу освіти щоразу  висвітлюються  результати  проведених  на  базі  нашого закладу виставок.

       Щодо  місця  проведення  виставок, то  відповідного  виставкового залу в нашому закладі на даний час немає. Організувати виставку на кілька тижнів з тим, щоб всі, хто цікавиться даним напрямком  дитячої творчості, міг  в будь-який час зайти і   переглянути кращі роботи    вихованців  з усіх шкіл  району ми поки що не можемо. 

Основне навантаження з науково-технічного напряму в цьому напрямі припадає на КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості». Якщо участь району в  обласних виставках з науково-технічного  напряму  ми можемо представити  виробами зі шкіл, то  участь у змаганнях з технічних видів спорту проводиться   тільки  за рахунок вихованців нашого закладу. Зокрема, це: змагання з оригамі -  вихованці гуртка «Паперопластика»(керівник Несенчук Н.І.); змагання з  повітряних зміїв, початкового технічного моделювання, судно-, авто-, ракето моделювання (керівники Волевач М.В. та Волевач С.М.); змагання фотолюбителів «Ми діти України» - вихованці фотогуртка (Долід К.І.).

       З цілого ряду обласних змагань науково-технічного напряму, які  впливають на формування рейтингу району, ми  не можемо  забезпечити участі вихованців за відсутності  відповідних гуртків по школах та в будинку дітей та молоді. Це гуртки трасового автомоделювання, винахідників та раціоналізаторів, картингистів, спортивної  радіопеленгації, радіоелектронного  конструювання,  історико-технічного  стендового моделювання, кіно- та відеогуртки.

     

Переглядів: 161 | Додав: CDT | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Офіційьний блог
  • uCoz Спільнота
  • FAQ по системі
  • База знань uCoz